1. Anasayfa
  2. Güzellik

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz Farı Nasıl Sürülür?
0

Bu yazıda sizlere Göz farı nasıl sürülür onu anlatmaya çalışacağız. Bir kadının makyajını gösteren en önemli bölgelerden biri göz makyajıdır. Fakat göz makyajı yaparken doğru farı tercih etmeniz son derece önemli bir husus olacaktır. Seçeceğiniz göz farının rengi son derece önemli bir unsurdur ama göz farını doğru bir teknikle sürebilmekte çok önemlidir. Doğru göz farını seçmenizde size yardımcı olacak etkenler makyajınızın günlük mü yoksa özel bir davet için mi yapılacağıdır.

göz farı nasıl sürülür?

Göz Farı ile elbise kombini nasıl yapılır?

Tabi buna ek olarak giyeceğiniz kıyafetin renkleriyle uyumlu göz farı renklerini tercih etmelisiniz. Eğer günlük makyajınızda göz farı sürecek iseniz öncelik olarak soft renklere ağırlık vermelisiniz. Fakat şık bir davet için göz farı sürecek iseniz daha koyu renkler tercihleriniz arasında olmalıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi süreceğiniz göz farı seçeceğiniz kıyafetle uyumlu renklerde olmalıdır. Mesela çok fazla açık renkli bir kıyafet giyecek iseniz siyah ya da beyaz gibi çok sert olan göz farları yerine pembe ya da turuncu gibi daha soft renklerdeki göz farlarını tercih etmelisiniz.

Göz Farı renkleri

Eğer bir davete katılacaksanız ve göz farı sürmek istiyor iseniz siyah ve gri tonlarda ışıltılı göz farlarını tercih etmelisiniz. Artık çoğu markanın makyaj setini kolayca bulabilirsiniz. Bu setlerde çok fazla renklerde göz farı bulunduğu için makyaj yaparken kıyafet seçiminiz ile doğru orantılı renkler seçebilmeniz mümkün hale gelebilmektedir.

göz farı nasıl sürülür

Göz Farı Nasıl Sürülür sorusunu cevaplamaya çalışalım. Göz makyajlarında en önemli olan şey göz makyajınızın doğal olmasıdır. Göz kapağınızın üzerine öncelikle ten renginizle uyumlu bir göz farı sürün. Sürdüğünüz bu farı kaş kısımlarınıza kadar uzatırsanız eğer göz çevrenizdeki ten renginizi eşitlemiş olursunuz. Bu uygulamayı gözünüze renkli bir far sürmeden önce yapmalısınız ve ilk olarak uyguladığınız bu farın su bazlı olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Göz Farı ile gölge nasıl yapılır?

Bu işlemden sonra giyeceğiniz kıyafetinizin rengine uygun olan bir renkte göz farı rengi seçin ve bir fırça yardımı ile farı göz kapaklarınıza sürmeye başlayın. Göz kenarlarından içe doğru yapmalısınız. Birkaç ton açık renkte olacak bir göz farı rengini ise kaş kemiğinizin üzerine doğru sürün. Sonrasında ise fırça yardımı ile iki rengin geçiş olan kısmında renklerin birbirine karışmasına yardımcı olun. Eğer göz farınızı dumanlı olarak sürmek istiyorsanız farı gözünüze fırça ile değil parmağınız ile sürmelisiniz. Bu şekilde renk geçişleri çok daha kolay bir hale gelecektir.

Gözünüze sürebileceğiniz far modelleri ve teknikleri ile ilgili umarız anlatmak istediklerimizi anlatabilmişizdir. Bunlar gibi farklı tekniklerde olan göz farı sürme tekniklerini internet üstünden araştırarak farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Makyaj ile ilgili daha çok makaleye ulaşmak için Makyaj kategorisine göz gezdirebilirsiniz.

Diğdem Şentürk isimli YouTube kanalında yer alan videoyu izleyerek göz farı nasıl sürülür konusunda bilgi edinebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir