Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer? (5 Yöntem)

04.08.2023
12
Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer? (5 Yöntem)

Sivilceler kişiyi ruhsal ve fiziksel olumsuz etkilendiğinden çene bölgesinde çıkan sivilceler nasıl geçer? Sorusu oldukça merak ediliyor. Çene bölgesinde sivilceler birden çok sebepten dolayı ortaya çıkar ve kötü görünüme sebep olurlar.

Ayrıca bu cilt problemi kişinin öz güven sorunu yaşamasına da neden oluyor. Çene bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmak amacıyla ilk olarak nedenleri bilinmelidir. Nedenlerine göre doğru tedavi uygulanması gerekir.

Çene Bölgesinde Neden Sivilce Çıkar?

Çene bölgesinde ortaya çıkan sivilceler genellikle hormonal bozukluklar, şeker tüketimi, düzensiz beslenme ve stres gibi durumlara bağlıdır. Aynı zamanda yanlış ürün kullanımı, cilt bakımının aksatılması ve cilt gözeneklerinin ölü derilerle birikmesi sonucunda da oluşuyor. Bu sebeplerden dolayı doğru cilt bakımı rutini hazırlanmalıdır. Eğer hormonal ve genetik faktörlerden dolayı oluşuyorsa, mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Çene Bölgesindeki Sivilce Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sivilceler her cilt tipinde görülen cilt sorunudur. Cilt yüzeyinde çok uzun süre kalması skar oluşumuna da yol açıyor. Skar oluşumuna sebebiyet vermemek için sivilcelerle oynanmamalı ve temizleme esnasında sivilcelere basınç uygulanmamalıdır. Bu durum sivilcelerin büyümesine neden olacaktır.

Çene Bölgesindeki Sivilce Oluşumu Nasıl Engellenir?

Çene bölgesindeki çıkan sivilceler oluşumunu durdurmak amacıyla yapılabilecek birçok yöntem vardır.

Sivilce oluşumunu engellemek için;

  • Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir.
  • Yağlı yiyecek tüketimi azaltılmalıdır.
  • Düzenli rutinlerle bakım yapılmalıdır.
  • Cilde uygun temizleyiciler kullanılmalıdır.
  • Cilt temizlendikten sonra tonik uygulanmalıdır.

Bu unsurlara dikkat etmeniz durumunda sivilce oluşumunun önüne geçer ve var olan sivilcelerin kısa sürede geçmesini sağlarsınız.

çene bölgesinde çıkan sivilceler nasıl geçer?
çene bölgesinde çıkan sivilceler nasıl geçer?

Çene Bölgesindeki Sivilcelere Ne Yapılmalı?

Her insan için güzellik önemlidir. Özellikle de cilt sağlığına önem veriliyor. Cilt kusursuz ve sağlıklı göründüğünde kişiye öz güven verir. Ancak çene bölgesinde sivilcelenme oluyorsa mutlaka cilt tipinize uygun temizleyici ürünler seçmeli, tonik uygulamalı ve düzenli aralıklarla maske uygulamalısınız. Maske uygulamalarının haftada 1-2 defa yapılması gerekiyor. Aksi taktirde cildin kurumasına ve sivilcelerin iz kalmasına neden olacaktır.

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Etkili Yöntemler

Sivilcelere uygulanabilecek birden çok yöntem vardır. Fakat herkesin cilt tipi birbirinden farklıdır. Başkasına iyi gelen yöntemler birçok kişiye kötü gelebiliyor. O yüzden karşınıza çıkan her yönteme inanmamalısınız.

Çene bölgesindeki sivilcelere uygulanabilecek en iyi yöntem, kil maskeleridir. Kil maskeleri cildi kurutmadan ve zarar vermeden temizlenmesini sağlar. Üstelik her cilt tipine uygundur. Kil maskelerini sorunlu bölgeye duştan sonra uygulamalı ve kuruyana kadar beklemelisiniz.

Çene bölgesinde çıkan sivilceler ile ilgili daha fazla konuya ulaşmak için buradan Google araması yapabilirsiniz.

YouTube video

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.