1. Anasayfa
  2. Güzellik

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?
0

Evde Manikür Nasıl Yapılır? İşte bu soruya bu makalemizde yanıt arıyoruz. Kadınların vazgeçilmez estetik görünümlerinden bir tanesi de manikür, yazımızı okuyarak evde kolay şekilde nasıl kendi manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz onu öğreneceğiz hep beraber. Manikür de esas olan bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmaktır. Vakit kaybetmeden kolay bir şekilde pratik olarak nasıl yapabilirsiniz? Yanıt çok kolay; önce, tırnaklarınızı daha önce sürmüş olduğunuz oje ve cilalardan arındırın. Aseton ve pamuk yardımı ile tırnaklarınızı tertemiz hale getirin.

evde manikür yapılışı

İlk Defa Manikür Nasıl Yapılır?

İlk aşamayı bitirdikten hemen sonra, ellerinizin kuru olmasına dikkat edin. Tırnaklarınızı kısaltacak iseniz törpü ya da tırnak makası kullanarak kısaltabilirsiniz, bizim tavsiyemiz törpüyü kullanarak tırnaklarınızı kısaltmanızdan yana. Bu aşama da törpünüzün ne kadar önemli olduğunu da unutmayın. Burada da tavsiyemiz cam törpü kullanmaktan yana. Kağıt törpüler ise yüzeyi parlatmak için size yardımcı olacaktır. Çünkü kağıt törpüler tırnaklarınıza daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. Tırnaklarınızı törpülerken her seferinde aynı yöne doğru yapmaya dikkat edin. Aksi bir durumda tırnaklarınıza zarar vermeniz an meselesi olabilir.

Törpülemeyi bitirdikten sonra, tırnağınızda törpüleme nedeni ile oluşan ölü deriden kurtulmak için kütikül çubuğunu kullanabilirsiniz. Kütikül çubuğu ile tırnak etlerinizi geriye doğru itin, ama dikkat edin çok fazla etlerinizi geriye doğru ittirmemeniz gerekir, aksi bir durumda tırnak etlerinizi kanatabilirsiniz. Geriye doğru ittirmeyi bitirdiyseniz tırnak etlerinizi yumuşatmak için ve daha sonra kesmenizde daha kolay hale gelebilmesi için tırnak etlerinize vazelin ya da yumuşatıcı krem özeliği bulunan kremler sürebilirsiniz.

Evde Manikür Yapılışı

Bu işlemlere başlamadan önce hazırlamış olduğunuz manikür suyunda tırnaklarınızı 5 (beş ) dakika kadar bekletin. Tırnaklarınızdaki renk dengesini sağlayabilmek için daha önce hazırlamış olduğunuz manikür suyuna limon suyunu birkaç damla olarak damlatabilirsiniz. Daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek için ise bir çay kaşığı kadar zeytin yağı eklemeniz tavsiyelerimiz arasındadır. Çünkü; zeytin yağındaki E vitamini sayesinde tırnaklarınız daha fazla beslenmiş olacaktır.

evde manikür yapımı i̇çin malzemeler

Evde Manikür Yapımı Videolu Anlatım

Tırnaklarınızı 5 dakika kadar beklettikten sonra ellerinizi kurutun. Ölü deriden kurtulabilmeniz için de kurutma işlemini uygulayın. Bunun için tırnak tırnak eti için özel bir makas kullanmanız gerekmektedir. Bu işlemi bitirdikten sonra manikür işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Son olarak ise tırnaklarınızın nemlendirici ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise tırnaklarınızı bu işlemden önce ki oje renginizi ya da tırnak cilasını isteğinize göre tekrar uygulayabilirsiniz. Daha sonra tekrar bu işlemleri elden geçirebilmek için manikür temizleme işlemi sırasında kullanmış olduğunuz araçları tercihen alkol ile temizlemeniz hem hijyeniniz açısından hem de daha uzun süre kullanabilmek için kolaylık sağlamış olacaktır.

Bitkisel yağlar ile manikür

Badem yağı, Lavanta yağı, zeytinyağı gibi bitkisel ve hoş kokulu bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyerek  yumuşak ve kolay törpü yapılabilecek ve kesildiğinde daha yumuşak tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Daha çok Kişisel Bakım ile ilgili makaleye Kişisel Bakım kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Yazının videolu anlatımına rimel askina isimli YouTube kanalında bulunan videoyu izleyebilirsiniz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır? sorusuna umarız cevap bulabilmişsinizdir. Cevabınız evet ise, evde manikür yapımı konusunu arayan diğer ziyaretçilerimiz için yorum kısmına mesajınızı bırakabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir