Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

29.10.2022
110
Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz altı aydınlatıcı pudra veya krem gibi seçenekler ile etkili sonuçlar alınması mümkün olsa da doğru makyaj malzemeleri ve yöntemleri uygulanmadığında beklentilerinizi karşılayamayabilirsiniz. Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen göz altı morlukları ve göz altı torbalarının makyajla kapatılması için birçok farklı yöntem uygulanabilmektedir.

Göz altı morlukları, çukur sorunları ya da torba oluşumuna karşın bu sorunları ortadan kaldırmak ve çok daha etkileyici bir göz çevresine sahip olmak isteyenlerin doğru makyaj malzemeleri ile işlem yapmaları gerekecektir. Göz altı makyajı ile etkili sonuçlar almak isteyenlerin olmazsa olmazları arasında kapatıcılar ilk sırada yer alacaktır. Özellikle göz altında yer alan cilt rengi koyuluğunun giderilmesi için tüm cildin aynı renk olması sağlanabilir. Burada ürünlerin renk seçimleri dikkate edilmesi gereken temel konular arasında yer almaktadır.

Göz Altı Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Göz altı çukuru makyaj uygulamalarında birçok detaya dikkat ederek en etkili sonuçların alınması sağlanmaktadır. Gündelik yaşamda etkileyici bir göz çevresi ile özgüveninizi ve motivasyonunuzun artmasını sağlayabilirsiniz. Göz altı makyajı yaparken şu püf noktalara dikkat ederek de daha etkili sonuçlar almanız mümkündür:

  • Göz altına uygulama yapmadan önce bu alanı nemlendirerek makyaj uygulamasına başlanmalıdır.
  • Doğru kapatıcıyı seçerek göz altı morluklarını tek seferde gizlemek mümkündür. Bunun için kaliteli ve en doğru kapatıcı ürünlerinin tercih edilmesi gerekecektir.
  • Göz altında işlem yaparken koyu renklerin dışında daha açık renklerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Koyu renk göz çevresini daha gölgeli göstereceği için renk tercihini cilt tonuna göre yapmak yerinde olacaktır.
  • Göz altı sorunlarının ortadan kaldırılması için etkili bir diğer yöntem ise göz pınarlarına ufak dokunuşlar ile aydınlatıcılar sürülmesi olacaktır. Bu sayede daha aydınlık ve etkileyici bir göz çevresine sahip olabilirsiniz.

Göz Altına Nasıl Pürüzsüz Olur?

göz altına nasıl pürüzsüz olur

Göz altı aydınlatıcısı kullanımı için doğru tercihlerde bulunanlar pürüzsüz bir görünüm elde edebilirler. Buna ek olarak düzenli olarak uygulanacak bazı yöntemlerle de etkili sonuçların alınması mümkündür. Göz altlarına kontrollü şekilde soğuk kompres uygulamak, göz altı torbalarını gidermeye yardımcı olacak en başarılı yöntemler arasında yer almaktadır.

Cilt yapınıza uygun göz çevresi makyaj ürünlerinin etkin kullanımı ve kozmetik ürünler de bu tür sorunlara karşı başarılı sonuçlar verebilir. Göz altı torbalarının oluşumunu engellemek ve daha pürüzsüz bir göz altına sahip olmak için farklı birçok yöntemden yararlanabilirsiniz. Göz altı makyajı yaparken günlük bakım rutinlerini de aksatmamak önemlidir.

Göz Altı Makyajında Kapatıcı Nasıl Uygulanır?

Göz altı kapatıcısı tercihi göz altı makyajı için en önemli unsurdur. Bu nedenle hem doğru renk tonlarının seçilmesi hem de kaliteli ürünlerin kullanılması gerekecektir. Zaman zaman doğru ürünleri tercih etseler bile yanlış uygulamalar neticesinde istenen sonuçlar alınamayabilir. Bu kapsamda göz altı morluklarını en iyi şekilde gizlemek için şu adımlar takip edilebilir:

  • Kapatıcının morlukların en yoğun olduğu iç kısma doğru uygulanması önerilir.
  • Lifting etkisini yakalamak için göz bitişinden şakaklara doğru aydınlatma yapılabilir.
  • Alnın orta kısmından burun kemiğine ve çene ucuna kadar yüzü aydınlatmak için uygulama yapılır.
  • Daha aydınlık bir görüntü elde etmek için kaş altlarına kapatıcı uygulanabilir.

Kapatıcı kullanımı kadar ürün özellikleri de önemlidir. Kapatıcı rengi seçerken cilt tonunu bir ya da iki ton açığını tercih etmeniz gerekecektir. Açık renkli kapatıcıların, cildi daha aydınlık ve doğal gösterme özelliği sayesinde göz altı makyajı sırasında bu ürünler çok daha yaygın tercih edilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.