En İyi Güneş Kremleri

19.08.2023
23
En İyi Güneş Kremleri

Yaz aylarının ve güneşli günlerin vazgeçilmezi olan güneş kremlerinin tercihi aşamasında en iyi güneş kremleri araştırılması, araştırma yapılan konular içerisinde en üst sırada yer alıyor. En iyi güneş kreminin tercihi esnasında ilk başta bireylerin kendilerine ve kendi ciltlerine özel olan kremin tercih edilmesi yer alıyor.

Her bir bireyin cilt tipi ve cilt yapısı farklı olduğundan dolayı bireylerin kendilerine uygun kremleri kullanması güneşten korunmaları açısından doğru olan bir durum olmuş olacaktır. Güneş kremleri, güneşten hem cildi hem de vücudu koruyor durumda yer alır iken aynı zamanda da cilt bakımı için kullanımı en doğru olan krem olmuş olacaktır.

En İyi Güneş Kremleri: Tercih Edilen Marka Ve Ürünler

Güneş ışınlarının cildimize olumsuz etkileri, uzun yıllardır bilinmektedir. UV ışınları, cilt kanseri, erken yaşlanma, lekelenme ve güneş yanıkları gibi cilt problemlerine yol açabilir. Bu nedenle, güneşe maruz kaldığımızda cildimizi korumak büyük önem taşır. İşte cildinizi en iyi şekilde korumak için tercih edebileceğiniz en iyi güneş kremleri.

  1. La Roche-Posay Anthelios Melt-in Milk Sunscreen SPF 60: La Roche-Posay, cilt bakımında güvenilir bir isimdir ve Anthelios güneş kremleri de yüksek koruma sunar. Melt-in Milk Sunscreen SPF 60, hafif dokusuyla cilde kolayca nüfuz eder ve geniş spektrumlu UV koruması sağlar.

  2. CeraVe Hydrating Sunscreen SPF 30: CeraVe, cilt bakımında bilinen bir diğer markadır. Hydrating Sunscreen SPF 30, nemlendirici özelliğiyle öne çıkar ve hassas ciltler için bile uygundur. Aynı zamanda cildi beslerken güneşin zararlı etkilerine karşı korur.

  3. Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunscreen SPF 100: Neutrogena, geniş bir güneş koruma ürün yelpazesi sunar. Ultra Sheer Dry-Touch Sunscreen SPF 100, yağsız formülü ve hızla emilen yapısıyla tercih edilir. Yüksek SPF seviyesiyle uzun süreli koruma sağlar.

  4. Supergoop! Unseen Sunscreen SPF 40: Supergoop!, güneş kremleri konusunda yenilikçi bir yaklaşım sunar. Unseen Sunscreen SPF 40, şeffaf ve hafif bir dokuya sahiptir, cilt üzerinde yağlı bir his bırakmaz. Aynı zamanda makyaj altına da rahatlıkla kullanılabilir.

  5. EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46: EltaMD, özellikle hassas ciltler için önerilen bir markadır. UV Clear Broad-Spectrum SPF 46, mineral bazlı bir güneş kremidir ve cildi sakinleştirirken güneşten kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlar.

  6. Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF 50+: Bioderma’nın Photoderm Max Aquafluide SPF 50+, hafif ve mat bir bitiş sunar. Yağsız yapısıyla cildi ağırlaştırmadan yüksek koruma sağlar. Özellikle yağlı ciltler için idealdir.

  7. Aveeno Protect + Hydrate Sunscreen Lotion SPF 70: Aveeno, güneş kremi ve cilt bakım ürünleriyle bilinir. Protect + Hydrate Sunscreen Lotion SPF 70, yüksek koruma seviyesi ile aynı zamanda cildi nemlendirir.

  8. La Mer The Broad Spectrum SPF 50 UV Protecting Fluid: Lüks cilt bakımının temsilcilerinden biri olan La Mer, SPF 50 UV Protecting Fluid ile güneş korumasını bir adım öteye taşır. Formülündeki deniz mineralleri cilde ekstra bakım sağlar.

Bu marka ve bu markaların doğrultusunda üretilmiş olan en iyi güneş kremleri ürünlerinin kullanımı hem cilt hem de vücut için güneşten korunmak için en doğru bir durum olmuş olacaktır. Bu ürünler güneş ışınlarına özel olarak ve kullanan bireyleri güneş ışınlarından korumak adına özel olarak üretilmiş olan ürünlerdir. En iyi güneş kremleri hem güneşten korunmak, hem cilt bakımı için önemli iken aynı zamanda güzellik için de oldukça büyük önemler taşıyor.

en i̇yi güneş kremleri
en i̇yi güneş kremleri

En İyi Güneş Kremleri Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güneş kremi tercihi için dikkat edilmesi gereken bazı durum ve durumlar yer alıyor. Bu durumlar içerisinde ise ilk olarak kremi kullanacak olan kişinin cilt tipi ve tonu çok büyük önemler taşıyor. Açık tene sahip olan bireyler açık tenliler için özel olarak üretilmiş olan güneş kremlerini tercih etmelidirler.

Diğer ten renklerine sahip olan bireyler de bu duruma bağlı olarak krem tercihi yapmalıdırlar. Aynı zamanda güneş kremlerinin SPF dereceleri, suya ve terlemeye karşı olan dayanıklılık durumları da dikkat edilmesi gerekliliği olan durumlar içerisinde kendini gösteriyor. Tüm bunların yanı sıra güneş kremi alerjen olmamalı ve cildi tahriş etmemelidir.

Dr. Ezgi Özkur YouTube kanalındaki Güneş Kremleri ile İlgili Önerilerini izleyerek karar vermeniz kolaylaşabilir.

YouTube video

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.