Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? ( 2 Videolu Anlatım )

27.12.2021
216
Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? ( 2 Videolu Anlatım )

Tırnak bakımı nasıl yapılır makalesine hoş geldiniz. Görsel olarak her zaman için eller en hassas bölge olup, zarafeti temsil etmektedir. Fakat her an için kullanımda olan eller çeşitli zararlı etkenlere maruz kalarak bu zarafetin korunmasını zorlamaktadır. Elleri görsel zarafetle temsil eden tırnaklar ise, bakımsız ve sağlıksız olmaları durumunda canlı ve yıpranmamış bir cildin kusursuzluğunu anında ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle tırnak bakımı nasıl yapılır konusunda bilgilerin edinilerek kusursuzluğun koruma altına alınması gerekmektedir.

tırnak bakımı malzemeleri

Evde Tırnak bakımı nasıl yapılır?

Gerçekleştirilen bakım yöntemlerini ele alarak tırnak bakımı nasıl yapılır sorularının mücadelesinden sıyrılıp, sağlam manikürlü ve pedikürlü bir duruşla istenilen zarafet kolaylıkla elde edilebilmektedir. Öncelikle tırnaklarının görünümünde engel teşkil eden kırılma sorunlarından uzaklaşılması gerekmektedir. Bunun için uygulanılan basit yöntem ise, cam kâse içersine eşit miktarda limon ve griselin karıştırılmasıyla uyumadan önce tırnaklara sürülmesi gerekmektedir.

Oje sürme tercihlerinde kozmetik ürün olması nedeniyle dikkatli seçilmesi oldukça önemli olup, kaliteli kullanımla tırnak kırılmalarının önüne rahatlıkla geçilebilmektedir. Sürülen ojenin temizliğinde kendinden asetonlu mendillerin tercih edilmesi, sağlıklı tırnaklarda etkili olan güçlü metabolizma ve dış etkenlerden korunması dikkate alınarak tırnaklarda sertliğin beraberinde esnek bir duruşun elde edilmesi sağlamaktadır. Güneş, klor ve sert deterjanlardan uzak durularak, hassaslaşmalarının önüne geçilmesi, kaliteli kremlerle nemlendirilmesine özel gösterilmesi gerekmektedir.

Tırnak bakımı malzemeleri

Gün içerisinde tırnakların birkaç kez olmak kaydıyla fırçalanması ve fırçalama şeklinin yanlara doğru uygulanması yapılması uygunluk oluşturmaktadır. Buradaki amaç kan dolaşımı hızlandırarak, tırnakların sağlıklı uzamasını sağlamaktır. Beslenme unsuruna dikkat ederek alınması gereken B vitamini, demir ve kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanarak tırnağın desteklenmesi sağlanıp, su içme oranına dikkat edilmesi gerekmektedir.

tırnak bakımı nasıl yapılır

Tırnakların gerek duyduğu yağ asidini sağlamak adına badem tüketimi önemli olup, kısa sürede etkisini göstermektedir. Masaj ihtiyaçlarını karşılarken her parmağın ayrı olarak ele alınıp, kökünden ucuna doğru bir masajın uygulanması rahatlamayı tırnaklara sunmaktadır.

Tırnak Sararmasını önlemenin yöntemleri

Tırnaklarda yaşanılan sararma oldukça sıkıntı sunan sorunlardan biri olup, sarı pigmentlerin öne çıkmasının engellenmesi isteklerinde, limon kullanımı yardımcı olmaktadır. Sararmış tırnak üzerine sürülen limon, on dakika bekleme sonrasında, oksijenli suyla ıslatılmış pamuk ile silinmektedir.

Tırnak cildinin kurmaması adına, nemlendiricilerin kullanılması ve tırnak diplerinde oluşan rahatsız edici görüntüden sıyrılması sağlanılmaktadır. Besleyici özellikli kremlerin gece sürülerek tırnakların sağlıklı bir şekilde dinlenmeleri elde edilebilmektedir.

Tırnak bakımı nasıl yapılır, kapsamlı bir itinayı ve dikkati gerektiren hassasiyeti taşımaktadır. Bu nedenle sağlıklı tırnakların elde edilebilmesi adına günlük olarak bakımının yapılması gerekmektedir.

Bakım kategorimizdeki diğer makalelere erişmek için tıklayınız.

ezgicaner YouTube kanalında yer alan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Tırnak bakımı nasıl yapılır? Bu konuda yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.