Bebeklerde Badem Yağı Ne İşe Yarar?

11.08.2023
10
Bebeklerde Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Bebeklerin cilt bakımı için kullanılan badem yağı oldukça yarar sağlayan bir yağdır. Etkisi farklı şekilde olan badem yağı genelde bebeklerin masaj ve cilt bakım kullanımında faydalıdır. Cildin kurumasını önleyen ve nemlendirici etkiye sahip özelliği bulunur. Cildi hassas olan badem yağı bebeklerde ne işe yarar?  Kuruluğu azaltarak ciltte kaşınmayı giderici etkiye sahiptir.

Bebeklerde genelde şunlar için faydalıdır;

  • Ciltte tahrişi önler
  • Kabızlık problemine iyi gelir
  • Pişik oluşumunun etkisini azaltır
  • Bebeklerin cildini nemlendirici etki sağlar

Badem yağı anne ve bebek açısından masaj yapılırken güçlü bağlar kurmada yarar sağlar. Hem annenin hem de bebeğin kullanabileceği doğal bir üründür. Emziren annelerin göğüs uçlarında rahatlama sağladığı için kullanılması tavsiye edilir. Rahatlatıcı masaj sayesinde bebeğiniz uykuya rahatlıkla dalabilir ve huzursuzluğu azalmış olur.

bebeklerde badem yağı ne i̇şe yarar?
bebeklerde badem yağı ne i̇şe yarar?

Bebeğinizin Hassas Cildini Koruyun

Cilt sağlığına katkı sağlayan bu yağ sağlık açısından önerilmektedir. Bebeklerde sıklıkla görülen kabızlık probleminin giderilmesinde işe yarar. Öncelikle kullanmadan doktora danışmak gerekir. Bebeklerin ciltleri hassas yapıda olduğu için anneler özellikle ne kullanacağını sorgulamaya ve düşünmeye başlar. Cildin pişikten dolayı tahriş olma olasılığı fazladır. Alt değişirken temizledikten sonra bu yağı sürerek bebeğinizin cildini tahrişten koruyabilirsiniz.

Badem Yağının Koruyucu Etkisi

Bebek cildi bazı etkenlerden etkilenerek alerjik reaksiyon gösterebilir. Her bebeğin cildi farklı olabileceğinden kimyasal ürünlerden zarar görebileceği için bebeğinizde güvenerek kullanabilirsiniz. Doğal içeriğine inandığınız badem yağını bebeğiniz ve kendi cildinizde kullanabilirsiniz.

Bebeğiniz Konaklarına Çözüm

Yeni doğan bebeğinizin kafasında oluşan konakların yumuşatılması için banyo sonrasında çok az miktarda kullanılması önerilir. Zamanla kafa derisinde yumuşayan konaklar, böylelikle daha rahat temizlenir. Bebeğinizin saçlarınızın uzamasında da katkı sağlayan bu yağı sürüp saçlarını tarayarak saçının sıklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Alerjik etkilere karşı mutlaka kullanmadan önce doktorunuza danışmalı daha sonrasında kullanmalısınız. Cilde ve saçlara iyi gelen bu yağ yetişkinlerde farklı amaçlar için kullanabilir. Bayanlar makyaj temizliğini bu yağ sayesinde kolaylıkla yapabilir ve saç bakımı, kirpik sakal bakımı için erkeklerde bu yağdan yararlanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.