Pürüzsüz Cildin Sırları

Pürüzsüz Cildin Sırları
20 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için piyasadaki kozmetik ürünlerine kucak dolusu paralar harcamanıza gerek yoktur. Çünkü pürüzsüz cilt sırları’nı söylemek gerekir ise vücudunuz için yeterli miktarlarda vitamin almak, tempolu yürüyüşler yapmak ve bol bol su içmek gibi uygulaması oldukça basit olan ve tam olarak etkili olan yöntemleri uygulayarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Soğuk geçen kış ayından sonra cildiniz ışıltısını kaybederek sivilcelenmelere ve pütürleşmelere sebep olabilir. Bunun sebebi ise düşen hava ısısının etkisiyle birlikte cildin yağ salgılamaya başlamasıdır. Kullandığınız ısıtıcılar havanın nemini azaltıyor ve tüm bu sebepler bir araya gelince bir yandan vücudunuzun yağ dengesi değişiyor diğer yandan ise kuruyan hava ile gözenekleriniz sıkışıp üzerlerinde tıkaçlar oluşuyor.

Cildiniz bu durumla karşı karşıya kaldığı zamanlar beslenemiyor. Ani ısı değişimleri cildinizi son derece olumsuz bir şekilde etkiliyor. Yeniden yaz gelmesi ve cildinizin güneşle buluştuğu an ise cilt dolaşımın hareketleniyor ve ışıldamaya başlıyor. Cildiniz için etkili ve basit bir şekilde hazırlıklar yaparak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

pürüzsüz cilt için öneriler

Pürüzsüz bir cildin sırrı için öneriler

Pürüzsün Cildin Sırları’nı öğrenerek pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için sizlere vereceğimiz son derece etkili olan ve aynı zamanda uygulaması da son derece kolay olan bu tavsiyeleri dinleyerek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Yaşınız ilerledikçe vücudunuzdaki su oranı azalmaya başlayacaktır bu yüzden su kaybeden cildiniz kuruyarak yüzünüzde kırışıklıklara sebep olacaktır.

Her gün düzenli olarak içeceğiniz 8 bardak su bu sorunun önüne geçmeye yardımcı olabileceği gibi diğer yandan vücudun nem dengesini ayarlar.

Pürüzsüz cilt için bunları yapın!

Cildinizin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için en az 8 bardak su içmeye özen göstermelisiniz. Açık havada tempolu bir şekilde yürümekte cildiniz için son derece faydalıdır. Açık havada yürüyüş yaptığınız zaman kan dolaşımınız hızlanarak cildiniz daha ışıltılı bir hale gelecektir.

Haftada en az 3 gün 45 dakika kadar yürümeniz önerilmektedir. Peeling yaptırma cildin üst tabakasından hafif bir şekilde soyularak uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır. Fakat evde yapılan peelingler yetersiz kalabilir. Daha güzel bir cilde sahip olabilmek için cilt uzmanları tarafından yapılan peelingler önerilmektedir.

Pürüzsüz cildin sırları

Her ne kadar bu yazıda bu kadarı ile sınırlı kalmış olsak da Pürüzsün Cildin Sırları bu kadarla sınırlı değil internetten yapabileceğiniz küçük araştırmalar sonucunda pürüzsüz bir cilde sahip olabilmenin birçok yolunu öğrenerek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git