Kırmızı Ojeyi çıkarmanın yolları

Kırmızı Ojeyi çıkarmanın yolları
11 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 73 kez okundu.

Kırmızı ojeyi çıkarmanın yolları hakkında her gün yeni bir bilgi duya biliriz. Kırmızı ojeyi çıkarmak zor gibi gözükse de küçük tüyolarla kolaylıkla yapa bileceğiniz bir işlemdir. Kolay yöntemlerle daha kolay çıkartmanız mümkündür. Bu yöntemler vazelin krem sürmek, sıcak suyla elinizi yıkamak ve buna benzer yöntemlerdir.

Kırmızı Ojeyi Çıkarmanın Püf Noktaları

Ojeler bayanların olmazsa olmazları arasında yer alır. Evine hiç kırmızı oje girmeyen bayan yoktur. Bayanın parmaklarının zarif olduğuna inanıldığı için her bayan parmaklarını zarif ve düzgün görmek ister. Oje tırnakları boyayarak tırnaklardaki kusurun kapanıp parmakların daha zarif gözükmesini sağlar.

Her ten rengine rahatlıkla uyum sağlayan kırmızı renk, oje tercihinde birinci sıradadır. Birçok yerde kına gecelerinde bile gençlere kına yerine kırmızı oje verilmeye başlanmıştır. Tabi bu kırmızı ojede diğer ojelere göre daha zor silinen bir ojedir. Kırmızı ojeyi parmağımıza sürerken tırnak etini boyamayacak şekilde sürülmesi ya da kırmızı ojenin altına renksiz şeffaf bir oje sürüldükten sonra kurutup kırmızı ojeyi şeffaf ojenin üstüne sürmek daha kolay çıkmasını sağlayacağı gibi daha pürüzsüz bir görüntü verir.  Kırmızı ojeyi çıkarmanın yolları‘ndan biri ojeyi silmeden önce elinize vazelin krem sürmeniz daha sonra pamuk ve aseton yardımıyla ojeyi silmenizdir.

Bir diğer yöntem ise pamuk yerine ince çorap kullanmanız ince çoraba aseton döküp parmağınızı ince çorapla silmenizdir. Buna benzer birçok yöntem vardır. Sıcak suya karbonat ekleyip parmağınızı suda beş dakika beklettikten sonra pamuk ve asetonla ojeyi çıkarmanız çok daha kolay gibi. Tırnaklarınızı diş fırçasıyla fırçalamakta yöntemlerden biri tercihe göre ama bunların dışında yapılması gereken en önemli şey de asetonu sürdükten sonra ojeyi sürdüğünüz gibi düz bir şekilde çıkarmanız gerek aksi halde tırnak etlerinizi de kırmızıya boyar ve hiç istemeyeceğiniz bir görüntüye sahip olursunuz.  Kırmızı ojeyi çıkartmak için bir sürü yöntem ve öneri ortaya kona bilir.

Kırmızı Ojeyi çıkarabilmek için;

Kırmızı ojeyi çıkarmanın yollarından en çok uygulanan ise bir parça pamukla ojeyi yüzeysel sildikten sonra tekrar bir parça pamukla temizleyip ellerimizi sabun ve sıcak suyla iyice yıkamaktır. Kırmızı oje en kolay sıcak suyla temizlenince çıkar. Pamuğa aseton döküp tırnağınızın üstünü düz bir şekilde temizledikten sonra tırnak etlerinize gelen kenar kısımları kulak temizleme çubuğuna aseton dökerek silmeniz mümkün böylece tırnak etlerinize bulaşmasını da engellemiş olursunuz.

Ellerimizi sıcak suyla ve sabunla iyice temizlediğimiz zaman kırmızı ojeyi çıkarmak çok daha kolay olacaktır.

Güzellik ile ilgili tüm yazılarımıza ulaşabilmek için sitemizde istediğiniz kelime de arama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git