1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Dekorasyon Fikirleri
0

Ahşap dekorasyon fikirleri isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Ülkemizde zenginlik temsili olarak görülmekte olan ahşap, birçok alanda kullanılabiliyor. Bugün baktığımız zaman özellikle mutfak ve özel oturma odalarında ahşabın çok sık kullanıldığını ve bu odalara gerçekten farklı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Ahşapta elbette kendi arasında çok çeşitlere ayrılmaktadır.

Bugün metre kare fiyatına 20 TL ödeyeceğiniz bir ahşap bulmanızda mümkün, 350 TL ödeyeceğiniz de… Bu sebeple kaliteli ahşap tercihi son derce önemli olmakla birlikte yapılacak olan odaya da uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Bir apartman dairesinde oturuyorsanız, ahşap yaptırmanız o kadar da önemli olmayacaktır ancak; bir villa ya da kendinize ait müstakil bir evde yaşıyorsanız baştan aşağı ahşap ile dizayn edebilirsiniz.

ahşap dekorasyon fikirleri

Ahşap Dekorasyon Ürünleri

Ahşaplar sadece duvarlara değil aynı zamanda yerlere de uygulanmaktadır. Günümüzde çok sıkça kullanılmakta olan laminant parkeler artık modasını yitirdi diyebiliriz. Kaliteli bir ahşap parkeden evinize çok güzel parke yaptırabilir ve evinizin 2 kat daha fazla değerli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bugün bir ev satın almaya gittiğinizde ilk olarak bakacağınız yerlerden birisi de yerleri olacaktır. Eğer kaliteli bir parke ya da seramik kullanılmamış ise sizlerinde içine sinmeyecektir. Bu sebepten dolayı sadece zevkiniz için değil aynı zamanda evinizin de değerlenmesi için ahşap modasına uyabilirsiniz.

ahşap dekorasyon fikirleri
ahşap dekorasyon fikirleri

Ahşap Dekorasyon örnekleri

Duvarlar, parkeler ve sırada ise kapılar… Kapılarınızı da gerçek ahşaptan yaptırabilirsiniz. Bugün modası asla geçmeyen Amerikan kapılar beyaz-krem ve kahverengi seçenekleri ile karşımıza gelmektedir. En çok bu renklerin tercih edilmesi ise evlerdeki renk uyumuna tam oturuyor olmasıdır. Fakat sadece klasik Amerikan kapılar değil artık ahşap kapılarda çok sıkça kullanılmaktadır.

Bugün tanesini maksimum 300 TL de alacağınız bir Amerikan kapıyı evinize taktırdığınız zaman eviniz nerdeyse tüm evlerle aynı gibi olacaktır. Fakat diğer yanda tanesi 750 TL olan hakiki ahşap kapılar evinizi baştan aşağı değiştirecektir. Masrafı her ne kadar fazla olsa da insanların gözünde her zaman daha fazla puan alan bu kapıların bakımı da Amerikan kapılara göre daha zordur.

Ahşap Dekorasyon Modelleri

Ahşap dekorasyon fikirleri; Sadece kapılar, duvarlar ya da parkeler değil aynı zamanda alacağınız özel eşyalar ile de ahşap modasını yakından takip edebilirsiniz. Bugün salonunuzun ortasına alacağınız masif bir ahşap sehpa ile odanıza çok değişik bir hava verebilirsiniz. Aynı şekilde evinizdeki TV ünitesi ya da kullandığınız zigon sehpa yerine ahşap ürünler kullanmak odanızın değerini 2 kat artıracağı gibi gelen misafirlerin gözünde de sizlere itibar katacaktır.

Ahşap sıcaktır ve yumuşaktır. Evinizin içini ısıtmak ve daha farklı bir ortam yaratmak için ahşap sadece bizlerin değil son yıllarda birçok iç mimar ve dekorasyoncunun da ilk sırada önerdiği bir üründür. Bu sebeple evinizde ahşap ürünlere yer verebilir ve makalemizin ilk başında da dediğimiz gibi evinize zenginlik havası vererek evinizin birçok kusurunu kolayca örtebilirsiniz.

ahşap dekorasyon ürünleri
ahşap dekorasyon ürünleri
ahşap raf modelleri
ahşap raf modelleri
ahşap raflar
ahşap raflar
ahşap tekerlekli kütük sehpa modeli
ahşap tekerlekli kütük sehpa modeli
çiftlik evi dekorasyon modelleri
çiftlik evi dekorasyon modelleri

Sitemizdeki Dekorasyon kategorisini ziyaret ederek daha çok makaleye ulaşabilirsiniz.

Pratik Atölye Youtube kanalında yer alan videoyu izleyerek yeni fikirler edinebilirsiniz.

Sizlerin de Ahşap dekorasyon fikirleriniz varsa, yorum bölümünde bizlere neler olduğunu iletebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir