1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
1

Evlerde sevilerek tercih edilen fikirlerden biri de modern ev dekorasyonu temalı dizaynlardır. Birçok insan artık evlerini modern şekilde dekore ederek çağa da ayak uydurmak ister. Ancak bunun için önce bazı detayları bilmeleri gerekir.

Modern Ev Nedir?

Modern ev, aslında yeni olarak algılansa da öyle değildir. Tercih edilen eşyaların, daha modern tasarımlara sahip olarak kullanılmasıdır. Modern ev olarak tanımlanan evler ise, özel tasarımlar ve birbirleriyle uyum içerisinde olan eşyalardan oluşur. Tablodan, yastıklara kadar tüm detayların aynı tarzda olması oldukça önemlidir.

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Modern ev nasıl olmalı merak edenler öncelikle, parçaları tercih ederken modern çizgilere ve tasarımlara sahip olan eşyaları seçmelidir. Sade renkler ve göz yormayan detaylara sahip parçalar, bir o kadar şık eşyalarla bir araya getirildiğinde hem modern hem de sade bir görünüm elde edilir. Modern bir ev dizayn etmek için renk tonlarının uyumu kadar tercih edilen eşyaların boyları da önemlidir. Küçük alanlarda fazla büyük eşyalar hem göz yoracak hem de odada uyumsuz görünecektir.

modern ev dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Modern ev dekore ederken önce eşyaların ortamdan daha büyük olmaması gerekir. Fazla eşya başta ruhu olmak üzere insanı yorar. Bu yüzden dekorasyon yapmak amacıyla birçok eşya kullanılmamalıdır. Örneğin küçük odalarda tek bir tablo ve kokulu mumlar gibi küçük detaylarla da modern tasarım izlerini göstermek mümkündür.

Modern Ev Dekorasyonunda En Çok Kullanılan Fikirler

Modern ev dekore ederken dekorasyon fikirleri almak sizler için daha kolay olacaktır. En yaygın tercih edilen modern dekorasyon parçaları:

  • Yeşil salon bitkileri
  • Geometrik şekilli biblolar
  • Tasarımlı aynalar

Bunlar, elbette tercih edilen evin ya da odanın genişliği ile de orantılı olarak artabilir ya da azalabilir.

Modern Ev Dekorasyonunu Kimler Yapabilir?

Modern ev dekorasyonu konusunda hizmet alabileceğiniz firmalar vardır. İsterseniz tüm evin, isterseniz de tek bir odanın dekore edilmesi konusunda hizmet alabilirsiniz. Ancak elbette kendiniz de yapabilirsiniz. Çeşitli ön bilgilendirmeler ve biraz da araştırmalar yaparak siz de istediğiniz tarzda modern ev dekorasyonunu yapabilirsiniz.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Merhaba! Makaleye göre modern ev dekorasyonunda minimalizm önemli bir etken olarak gösterilmiş. Ancak ben daha çok desenli ve renkli objelerle dolu bir dekorasyon stiline ilgi duyuyorum. Sizce modern ev dekorasyonu, minimalizmle sınırlı mı olmalı yoksa daha özgür tasarımlara da izin vermeli mi? Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir