Aydınlık Mekanlar İçin Dekorasyon Önerileri

09.08.2023
16
Aydınlık Mekanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Aydınlık mekanlar için dekorasyon önerileri herkes merak ettiği konular arasında yer alıyor. Az ya da hiç güneş ışığı almayan yaşam alanları kasvetli bir ortamın oluşmasına neden olur. Ancak bazı küçük tüyoları uygulayarak çok daha aydınlık ve ferah mekanlara sahip olma şansı elde edebilirsiniz.

İşte size aydınlık mekanlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz en etkili çözümler;

Güneş Işığı Almayan Mekanları Aydınlatmak İçin Öneriler

Güneş ışığını yeterince almayan karanlık bir odaya sahipseniz eğer aşağıdaki tüyolar ile daha aydınlık mekanlara sahip olabilirsiniz;

  • Mekana uygun özel bir aydınlatma sistemi kullanabilirsiniz
  • Koyu renk yerine açık tonlarda eşyaları tercih edebilirsiniz
  • Yer zemininde açık renk döşemeler uygulanabilir
  • Işıltılı aksesuarlar kullanabilirsiniz

Bu detaylara dikkat ettiğinizde daha aydınlık bir mekana sahip olma şansı elde edebilirsiniz.

Mümkün Olduğunca Az Eşya Kullanın

Çok sayıda ve büyük ölçeklerde eşya kullanmanız odayı olduğundan daha basık ve karanlık gösterecektir. Bunun önüne geçebilmek için mümkün olduğunca az eşya kullanmak ve ışığı yansıtacak renkte eşyalar tercih etmek en doğru seçenek olacaktır. Koyu renk eşyalar da odaların basık ve karanlık görünmesine sebep olmaktadır. Bunun yerine açık tonlarda eşyalar kullanabilirsiniz.

Odalarda Ayna Kullanın

Karanlık mekanları daha aydınlık göstermek için uygulayacağınız hilelerden bir diğeri de pencerelerin karşısına koyacağınız aynalardır. Bunu yaptığınızda ışığı direk yansıtmış olursunuz ve sonrasında odanın içerisi çok daha aydınlık bir hal alır.

Alanlarda Işıltılı Aksesuarlar Kullanın

Mekanlarda dekorasyon için aynalı, parlak ve metal gibi detayları bulunan aksesuarlar kullanarak yaşam alanlarınızı hem olduğundan daha büyük gösterebilir hem de daha güzel bir atmosfer yakalama şansı elde edebilirsiniz. Az ışık alan mekanlarda mümkün olduğunca doğal ışık yayan aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Led ampuller bu anlamda işinizi görecektir.

aydınlık mekanlar i̇çin dekorasyon önerileri
aydınlık mekanlar i̇çin dekorasyon önerileri

Duvarlarda Doğru Boyayı Kullanın

Karanlık odalarda daha aydınlık ve daha güneşli bir hava yaratmak için açık renk duvar boyaları tercih etmeniz son derece önemli bir detaydır. Kullanacağınız sıcak renk tonlar ışığın odanın içerisinde gelinmesine neden olur ve bu da mekanın daha aydınlık görünmesini sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.