Makyajda Sıralama Nasıl Olmalıdır?

22.12.2022
31
Makyajda Sıralama Nasıl Olmalıdır?

Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için öğrenme teknikleri sıralanmıştır. Tüm teknikleri doğru bir şekilde yerine getirenler makyajı cildine iyi uygulamaktadır. Makyajda sıralama tekniklerinin her biri kişilerin kendi seçtiği ürünler ile gerçekleşmektedir.

Her bir ürün tene uyum sağlayacak renklerde seçilmelidir. Makyaj uygulamasına nemlendirici ya da baz ile başlamak tüm ürünlerin ciltte kalmasını sağlamaktadır. Ardından fondöten, kontür, pudra uygulamamaları yapılmaktadır. Kaşların doldurulmalı, şekilde verilmeli, fark uygulamalarının ardından dudak renklendirilmelidir.

Doğru Makyaj Yapımı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyaj yapımı aşamaları tamamen kişinin kullandığı ürünlere bağlı gelişmektedir. Tüm makyaj malzemelerine sahip olan kişiler uygulama sırasını öğrenerek cildine en iyi şekilde yaymaktadır. Doğru makyaj yapım için cildin temiz ve nemli olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede makyaj cilt üzerinde daha pürüzsüz bir görünüm sunmaktadır.

Ciltte kuruluk görünümü ya da pul pul dökülmelerin yaşanmaması adına cilt tipine uyum sağlayacak ürün kullanımları şarttır. Makyajda sıralama işlemleri genel olarak ciltten başlayarak göz makyajı ve dudak renklendirme olarak tamamlanmaktadır.

Doğal Makyaj Yapmak İsteyenler için Taktikler

Doğal makyaj yapmak isteyenler için kullanılan ürünlerin daha hafif tonlarda tercih edilmesi gerekmektedir. Makyaj uygulamalarında en önemli nokta ise cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasıdır. Aynı zamanda ciltte yağlanma ya da mat bir görünüm oluşturacak ürünlerden uzak durulmalıdır.

makyajda sıralama

Daha çok cilt tonuna uygun pembe ve şeftali tonlarında renk kullanımlarına ağırlık verilmelidir. Bu sayede ciltte hem parlak hem de doğal bir görünüm oluşmaktadır. Doğal makyaj tekniklerinden biri olan allık kullanımı da son derece önem kazanmaktadır.

Makyajın Kalıcı ve Dayanıklı Olması Nasıl Sağlanır?

Makyajın kalıcı ve dayanıklı olması için makyaj öncesi kullanılan nemlendirici doğru bir şekilde yayılmalıdır.

  • Cilde masaj yaparak uygulanan bu nemlendirici yedirilmelidir.
  • Makyaj altına mutlaka baz kullanılmalıdır.
  • Cilt tonuna uygun bir ürün seçilmelidir.

Bunlar makyajın kalıcılık süresini de arttırmada yardımcı olmaktadır. Çok fazla kişide yaşanan cilt kuruluğu makyajın kalitesiz bir görünüm oluşturmasına sebeptir. Bu nedenle cilt bakımının yapılması, pürüzlerin giderilmesi ve cildin doğru bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu nemlendirme işlemi ile beraber ciltte makyaj daha kalıcı bir hal alırken estetik görünüm sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.