1. Anasayfa
  2. Makyaj

Botoks İşlemleri Ardından Kaç Gün Sonra Makyaj Yapılır?

Botoks İşlemleri Ardından Kaç Gün Sonra Makyaj Yapılır?
0

Botoks işlemleri cildin daha sıkı bir form kazanmasına yardımcı olurken aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların anında kaybolmasını sağlar. Botoks işlemleri yaptıran kişiler cilt bakım ve makyaj uygulamalarına da bir süre ara vermelidir. Bunun için botoksun oturma süresi öğrenilmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Botoks yaptıran kişiler işlemin olduğu gün boyunca cildine herhangi bir ürün uygulamaktan kaçınmalıdır. Ertesi günlerde cilt bakımı dışında makyaj uygulamaları yapılabilmektedir. Makyaj yapımında cilde çok dokunulmamalı ve bastırılmamalıdır.

Botoks Uygulamaları Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Botoks nedir sorusunu soran kişiler için botoks uygulamaları günümüzde cildin daha canlı ve sıkı bir form kazanmasına yardımcı olan işlemlerin başında yer almaktadır. Botoks;

  • Cilt üzerinde genç görünüm oluşturur.
  • Cildi sıkılaştırır.
  • Canlılık kazandırır.
  • Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.
  • Daha aydınlık bir cilt görünümü oluşur.
  • Cilt kusurları ortadan kalkar.

Cildin görünümünü daha genç bir forma dönüştürme adına uygulanan bu işlem ile beraber sağlıklı bir cilt yapısı elde edilmektedir. Cilt kendisini yenileyerek daha canlı duruş sergilemektedir.

Botoks İşlemlerinden Sonra Makyaj Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Botokstan sonra makyaj uygulanması için belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süre botoksun tam anlamıyla oturmaya başlaması için önemlidir. Makyaj teknikleri arasında göze uygulanan makyaj ürünleri botokstan sonra cildin canlanmasına yardımcı olur. Fakat cildin yapısını bozacak fondöten ya da pudra benzeri ürünlerin kullanımından bir süre uzak durulmalıdır.

botoks islemleri

Cilde herhangi bir baskı oluşturulmamalı. Botoks işlemleri genellikle 1 hafta içerisinde tamamlanmakta ve tüm dolgu ciltte oturmaktadır. Bu süre içerisinde makyaja ara verilmesi daha sağlıklıdır.

Botoks Yaptırmanın Cilt İçin Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Botoks uygulamaları son dönemin en popüler olan cilt bakım işlemlerinden biridir. Cildin sağlığı açısından yaptırılan botoks kırışıklık oluşumunun önüne geçmekte ve bu kırışıklıkların kalıcı olmasını da önlemektedir.

Botoks uygulamalarında cilt sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Üstelik yaşlanma karşıtı olarak bilinen bu işlem sayesinde cilt daha sıkı bir yapıda kalmaktadır. Net ifadeler isteyen kişiler için botoks en çok önerilen işlemlerin başında yer almaktadır. Yapılan işlem sonunda hücreler kendisini yenilemeye ve canlandırmaya başlamaktadır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir