1. Anasayfa
  2. Bakım

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
0

Cilt Temizliği nasıl yapılır? konumuza hoş geldiniz. Cildimiz bizim en güzel ve en doğal aksesuarımızdır. Bu nedenle cilt temizliği nasıl yapılır, cilt nasıl temiz tutmalı ve ona nazik davranmalıyız. Makyaj kadınların vazgeçilmezidir ve makyaj cildimize en büyük zararı veren etkendir. Rüzgar, güneş, stres ve dış dünyadan gelen her etken cildimizi olumsuz şekilde etkiler. Bu yüzden de cildimizi düzenli olarak yani her gün temizlemeliyiz.

cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildimizin doğal tabakası oldukça narin bir yapıya sahiptir. Bu tabakaya zarar vermeden, hırpalamadan temizleyebilmek için daha doğal ürünler tercih edilmelidir. Kozmetik dünyasında insanların cildine zarar verecek kimyasallar ile dolu ürünler bulunmaktadır. Bu yüzden ürün alırken çok dikkatli olmalıyız.

Cilt Temizliği nasıl yapılır?

Cildimizi temizlerken ilk olarak amacımız ölü derilerden kurtulmak olmalıdır. Ayrıca gün içinde terlediğimiz için dışarıya yağ tabakaları atılır ve bu tabakalar gözeneklerimizde birikir. Cildimizi temizleyerek bu tabakalardan kurtulabiliriz. Cildimizin bakımlı olmasını istiyorsak ilk olarak temiz olmasını sağlamamız gerekmektedir. Kirli ve gözenekleri kapalı bir cilt asla temiz olamaz bu yüzden ilk olarak gözeneklerimizi temizlemeliyiz. Gözeneklerimizi temizlemek için yüzümüzü sabunlamamız, masaj yapmamız ve yıkamamız yeterli olmamaktadır. Bu yüzden cildimizi temizlemek için peeling uygulayabiliriz. Peeling zaten gözenekleri açmak için kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca peeling sayesinde cildinizin güzelliğine tekrar kavuşabilirsiniz. Haftada 2-3 kez uygulanan peeling ile gözeneklerimizi temizleyebiliriz.

Evde Cilt Temizleme Yöntemi

Cilt temizliğimizi yapmamamız cildimizde sivilce ve siyah nokta oluşmasına sebep olmaktadır. Cildimizi temizledikten sonra sıkılaştırıcı losyonlar ya da diğer adıyla tonik ile gözeneklerimizin küçülmesini de sağlamamız mümkündür. Son olarak cildimizi su yerine gül suyu ve süt ile de temizleyebiliriz. Süt ve gül suyu ile cildimizi masajla temizleyebiliriz. Fazla bastırmadan uygulayabileceğimiz bu yöntem ile tüm kirler yumuşar ve gözeneklerin arasında hiç kir kalıntısı ya da makyaj kalıntısı kalmaz. Cilt yüzeyine çıkan bu kirleri de bir pamuk ya da ıslak mendil yardımıyla alırsak temizliğimizi tamamlamış olabiliriz. Ayrıca gözeneklerimizin içinde kalan sütleri de temizlemek için yüzümüzü bol su ile yıkamamız gerekmektedir.

Cildiniz için daha çok içeriğe ulaşmak için güzellik kategorisine göz atabilirsiniz.

Cilt Temizliği ne kadar zamanda yapılır?

Cildimizi temizlememiz en fazla 10 dakikamızı alacaktır. Bu süre koca ömür de sizin için hiç bir şey ifade etmeyebilir ama inanın cildiniz için oldukça önemlidir. Bu yüzden cilt temizliğine önem vermeniz gerekmektedir.

YouTube Güzellik & Bakım kanalında yer alan video sayesinde, cilt bakımı nasıl yapılır bilgi sahibi olabilirsiniz. Cilt bakımı nasıl yapılır? konusunda eğer bilgi sahibiyseniz yorum bölümünde yorumunuzu bırakabilir, ziyaretçilerimizin de bilgilerinizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir