Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?
27 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 57 kez okundu.

Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere bu makalemizin konusu sahte parfüm nasıl anlaşılır ya da diğer bir deyişle orijinal olmayan parfümü nasıl anlarız. İndirimden ya da orijinal diye aldığınız parfümlerden bir çoğu, çoğu zaman sahte çıkıyor. Peki sahte parfümü nasıl anlayabiliriz? Aşağıda yer alan başlıklar sayesinde sahte parfüm ile orijinal parfüm arasındaki farkları anlatarak ikisinin arasındaki ayrımı yapabileceksiniz.

Sahte Parfüm nasıl anlaşılır

Bir Kaç Adımda Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

  • Orijinal olarak aldığınız parfümlerin kutusunda fabrika tarafından dolum yapıldığı için paketleme işlemi çok özen gösterilen bir noktadır. Son kullanıcıya ulaşana kadar zarar görmemesi için paketleme konusuna özen gösterilir. Parfümü elinize aldığınızda, şişenin zarar görmediğini anlayabilirsiniz. Orijinal olmayan parfümlerde ise paketleme konusunda hassas olunmadığı için daha parfüm şişesini elinize almadan kırıldığını da görebilirsiniz. Tabi ki de her kırık şişesi olan parfüm sahte değildir. Fakat orijinal ürün daha sağlam camdan yapıldığı için bu risk çok azdır.
  • Sahte parfümlerde paketlemenin dışında baskısı yapılan ambalajda kalitesiz olduğu için ya baskı yapılan yazılardan kendini belli edecektir ya da yazılar kaymış durumda olacağı için kalitesinden anlaşılabilir.
  • Orijinal parfümlerin artık bir çoğunda barkod ya da QR kodu sistemi olduğu için parfümün üreticisi tarafından orijinal olduğunun testini yapılabilmesi için kendi sitesinde orjinallik testinden de parfümün sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sahte olan üründe böyle bir durum olmayacağı için sahte olduğu anlaşılacaktır.
  • Fabrikasyon üretimde parfümün üreticisi tarafından ilk birkaç basışta sadece hava püskürttükten sonra parfüm kokusunu alabileceksiniz. Sahte parfümde ise bu tarz bir şey olmadığı ve genellikle merdiven altı üretildiği için bu tarz bir durum ile karşılaşmayacaksınızdır.
  • Sahte parfümlerde genellikle parfüm ilk sıkıldıktan sonra koku güzel gelir fakat bir süre sonra ekşimsi ve ağır bir koku halini almaya başlayacaktır. Orijinal parfümde ise böyle bir durum söz konusu olmayacaktır, aksine orijinal parfümde koku üzerinizde saatlerce de kalsa ilk sıkıldığı hali ile hoş bir koku bırakacaktır.
  • Sahte parfümler genellikle bir üstte ki maddede de belirtildiği gibi genellikle merdiven altı üretim olduğundan malzeme kalitesi de kötü olacaktır. Orijinal parfümlerde kapakları her yöne doğru aynı şekildedir.
  • Sahte parfümlerde genellikle, parfümün içerisinde olan boru şeffaf değildir. Orijinal parfümlerde ise bu boru şeffaftır.
  • Orijinal ürünlerin dış kutularında ise kusursuz bir tasarım mevcutken sahte parfümler daha kutusundan orijinal olmadıklarını belli ederler.

Parfüm Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Parfüm almadan önce internetten insanların yorumlarını öğrenerek o parfüm hakkında geniş bilgi sahibi olduğunuza emin olduktan sonra parfüm almayı tercih edin.
  • Parfüm alırken, parfümün renklerine olabildiğince dikkat edin. Orijinal parfümlerde az miktarda olsa renklendirici bulunduğu için, sahte parfümlerde bazen bu orana dikkat edilmediği için renklendirici daha fazla olmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git