Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nasıl Sürülür?
20 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 37 kez okundu.

Eyeliner Nasıl Sürülür konusu ile sizlerle beraberiz. Bir kadın için makyaj çok önemlidir ve bu makyaja dahil olan eyeliner çok daha önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü bir kadın eyeliner’ i sürdüğünde yüzündeki ifadeyi belirleyerek görünümüne son derece çarpıcı bir etki katmaktadır. Eyeliner’ i sürüş şekliniz tam anlamıyla nasıl görünmek istediğinizle doğru orantılıdır. Hangi kadın olmak istiyorsanız seksi, nostaljik ya da dramatik eyeliner sürüş şekliniz ile bunu güzel bir şekilde kolayca ifade edebiliyorsunuz. Bu yazıda Eyeliner nasıl sürülür sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Umarız yazımızdan memnun kalırsınız ve sizlerde artık makyaj konusunda yazılarımızdan öğrendiklerinizi güncel hayatınızda kullanarak göz kamaştıracak şekilde makyaj teknikleri sayesinde çok daha güzel görünebilirsiniz. Eyeliner Nasıl Sürülür diye merak ediyor iseniz yazımızı okuyarak eyelinerin nasıl sürüldüğünü öğrenebilirsiniz. Eyeliner sürmek tahmin ettiğiniz kadar zor bir işlem değildir ama ne kadar tecrübeli olursanız o kadar iyi sonuçlar elde edersiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Sürmenin Taktikleri

Gözünüze hatasız bir eyelineri birkaç denemeden sonra hatasız bir şekilde çekebilmeniz mümkün bir hale gelebilmektedir. Eğer eyeliner çekmekte çok fazla zorlanıyor ise kalem formunda bir eyeliner kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha kolay bir şekilde kontrol sağlamış olacaksınız. Eyeliner sürmeye başlarken ilk olarak gözünüzün bitiş çizgisini belirlemelisiniz. Sonrasında ise bitiş çizgisinden yukarı doğru dilediğiniz uzunlukta bir çizgi çekin. Eyelinerinizin kuyruğunun ne kadar uzun gözükmesini istiyor iseniz çizgiyi o kadar çok yukarıya doğru uzatabilirsiniz. Daha sonra ise göz pınarına gelin ve bu kısımdan göz bitiminize kadar biz çizgi çekin. Çekeceğiniz çizgi kirpik dibinize ne kadar yakın olursa o kadar iyi olacaktır. Bu çizgiyi göz bitiminizde diğer çizgi ile birleştirin. Bu çizginin ince olmasına dikkat edin, ilk denemelerinizde ince çizgiler çekmek çok daha kolaydır. Eğer kalın çizgi istiyor iseniz çizmiş olduğunuz ince çizginin üzerinden taşırarak tekrar geçebilirsiniz. Bu şekilde eyelinerin kalınlığını ayarlayabilirsiniz.

Aşağıda yazılanlara devam etmeden önce isterseniz bir video ile de anlatmaya devam edebiliriz sizlere. Aşağıdaki video ile de devam edebilir ya da yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. 🙂

 

Eyelineri çok kolay bir şekilde çekmek için başınızı geri eğerek boşta kalan elinizi cildinizi gerçek için kullanın. Buna ek olarak elinizin titrememesi için bir masa ya da platform üzerine dirseğinizi dayayabilirsiniz. Bu şekilde iken eliniz titremez. Sonrasında eyelineri sürerken aşağıya doğru bakarsanız göz kapağınız düz bir şekilde durmuş olur.

Pratik Eyeliner Sürme Tekniği

Peki, kalem Eyeliner Nasıl Sürülür? Eğer eyeliner çekme konusunda çok fazla tecrübeli değilseniz kalem eyelineri tercih edebilirsiniz.

Eyeliner için tercih etmeniz gereken kalemler nelerdir?

Kalem eyelineri kontrol etmesi çok kolaydır ve az bir hata payı ile gözünüze çekebilirsiniz. En iyi eyeliner kalemi yeterli derecede silikon barındıran ve kayganlığı olup fazla bulaşmayan kalem eyelinerleri tercih etmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git