Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
28 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 64 kez okundu.

Peki bunu evde nasıl yapabiliriz? Evde cilt temizliği nasıl yapılır? gibi sorulara yanıt aramaya çalışacağız.

Cildimiz bizi dışarıdaki etmenlere karşı koruyan en önemli kalkanımızdır. Rüzgar, çevre ve hava kirliliği, stres ya da makyaj cildimizi olumsuz etkiler ve bu kötü etkilerden kurtulmak için cildimizi sürekli temizlemeliyiz. Dış Dünya ile tüm bağlantımızı cildimiz sağlar ve dış Dünya’dan gelen kirlerin tamamı cildimizle temas eder ve cildimiz harap olur. Günlük tempoda maruz kaldığımız dış etmenler cildimize zarar verebilir. Gözeneklerimizin kapanması, aşırı terliyor olmanız, tozlu ortamlarda bulunmak gibi bir çok etmen cildinize zarar verebilir. Evde cilt temizliği yapabilmek için aşağıda sıraladığımız maddeleri uygulayabilirsiniz.

Cildimizin hassas yapısını temizlerken hırpalamadan temizlemek için özel kozmetik ürünler kullanabiliriz. Ancak bu ürünleri seçerken çok dikkatli olmalıyız. Çünkü bu ürünlerin üretiminde kimyasal maddeler kullanılır ve bu kullanılan maddeler vücudumuzun hassas tabakasını bozabilir. Cildimizi en doğal ürünlerle temizlemeye özen göstermeliyiz.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Cildimizi Nasıl Temizlememiz Gerekir?

Cildimizi temizlemek için su ve sabun kullanırız. Ancak su ve sabun bu temizlik için yeterli olmaz.  Cildimizi temizlemek için kullanabileceğimiz bitki özlü kremlerde bulunmaktadır ve bu kremleri kullanmaya özen göstermeliyiz. Ayrıca bu bitki özlü kremlerin tamamını evde kendinizde yapabilirsiniz. Badem kremi, badem sütü, badem yağı, Hindistan cevizi temizleme kremi, temizleyici salatalık losyonu, süt, zeytinyağı ve ıhlamur ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimizi doğru ve düzenli şekilde temizlemediğimiz de siyah noktalar oluşur. Bu siyah noktalar hem yağlı bir görüntü hem de sağlıksız bir yapıya sahip olmamıza neden olur. Bu nedenle ilk olarak gözeneklerimizi tıkayan ölü hücrelerinizi temizlemeliyiz. Daha sonra cildimizdeki istenmeyen bu noktalar için bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırarak cildimize sürelim ve 15 dakika sonra bol suyla yıkayalım. Yoğurt cildimizi besler, limon suyu da cildimizi dezenfekte eder ve sivilceleri kurutur. Bu maskeyi haftada bir kez uyguladığımızda pürüzsüz bir cilde sahip olabiliriz.

Evde cilt temizliği nasıl yapılır ile ilgili , ayrıca sizlere Pervin Dinçer‘in YouTube kanalında bahsettiği evde haftalık cilt bakımı nasıl yapılır isimli videosunu fikir vermesi açısından ekliyoruz. Daha fazla Güzellik kategorisinde makale okumak için; sitemizde bulunan Güzellik kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git