Detoks Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Detoks Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
29 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Günümüzde çok fazla duyduğumuz detoks hakkında bilgileri sizler için topladık. Detoks nasıl yapılır faydaları nelerdir? Özellikle bayan okurlarımız için derlemelerimize başlayalım. Detoks nasıl yapılır konusuna değinmeden önce detoks nedir bu konu hakkında biraz bilgi edinelim.

Öncelikle detoks yaş ilerledikçe zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerdeki hormonlar ve benzeri zararlı maddeler ile dışarıdan gelen hava kirliliği gibi etkenlerin vücutta birikmesiyle oluşan toksinlerdir. Bu toksinler vücuttan atılmadığı sürece hem kilo hem de hastalıkların oluşumunda büyük etkisi vardır.

Sağlıklı yaşamak için bu toksinlerin vücuttan atılması gerekmektedir. Detoks uygulaması bir nevi vücudun arındırılması anlamına gelmektedir ki bu biraz irade biraz da sabırla birleştiğinde zor değildir.

Detoks Nedir?

Evde Detoks nasıl yapılır?

Merak edenler için sizlere detoks ile ilgili evde uygulayabileceğiniz bir kaç tüyo verelim. Her şeyden önce vücuttaki zararlı toksinlerden kurtulmanın en kolay yöntemi bol su tüketimidir ki vücudun büyük bit kısmını oluşturan su eksikliği cildi kurutur çabuk yaşlandırır ve iç organların daha çabuk zarar görmesine neden olur.

Su tüketiminin detoksa etkisi ise vücuttaki toksinlerin terleme ve idrar yoluyla vücuttan atılımını sağlamaktır. Detoks uygulaması için sağlıklı beslenmenin de önemli olduğunu belirtmek gerekir. Vücudun vitamin ve mineral dengesini korumak için sebze ve meyve tüketimi oldukça önemli. Aslına bakıldığında sağlıklı yaşam için de gerekli.

Detoks ile toksinlerden kurtulmak istiyorsanız, detoks nasıl yapılır, faydaları nelerdir? Konulu makalemizde sizler için evde uygulayabileceğiniz keyifli karışımlar hazırladık. Biliyoruz ki sürekli su tüketimi de kolay değil özellikle alışkın olmayanlar için. Bu sebepten, güne daha iyi başlamak için, salatalık detoksu iyi bir fikir. Hazırlamak için bir sürahi suyun içine salatalıkları dilimleyin, içine taze nane yaprakları ve limon ekleyerek buz dolabında biraz bekletin. Ya da içine buz da atabilirsiniz.

Detoks Etkisi Yapan Meyveler Hangileridir?

Meyve sevenler için kalorisi oldukça düşük olan çilek detoksunu da önerebiliriz. Çilek detoksu için de çilekleri dilimleyip, suyla karıştırmanız yeterli olacaktır, ferahlatıcı etkisi olan taze nane yapraklarını unutmayın. Vücudun vitamin ihtiyacını en iyi karşılayacak meyve olan greyfurtta detoks için iyi olabilir. Greyfurları dilimleyin buz ve nane ile karıştırıp su ilave edin bolca C vitamini ile enerjik hissedin.

Bu uygulamaları zencefil, karpuz, yeşil limon, tarçın ve elma, böğürtlen, portakal gibi düşük kalorili ve vitamin ihtiyacınıza katkı sağlayacak çeşitli detoksları hazırlayarak toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git