Çocuk Odaları Nasıl Dekore Edilmeli?

Çocuk Odaları Nasıl Dekore Edilmeli?
21 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 37 kez okundu.

Çocuğunuzun odasını nasıl dekore ederim diye kara kara düşünmeyin. Çocuklar genel olarak çok fazla enerjik ve hareketlidirler. Bu yüzden doğal olarak odaları çok çabuk dağılmaya son derece müsaittir. Bu soruna çözüm olabilmesi için çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Odadaki dağınıklığın kolayca toplanmasına yardımcı olabilecek fonksiyonel çözümler günümüzde mevcut olmaktadır.  Çocuk Odaları Nasıl Dekore Edilmeli sorusuna cevap arıyorsanız. Bu çözümlere örnek göstermek gerekirse; gömme dolaplar, sandıklı yataklar gibi pratik eşyalar tercih edilerek temin edilebilir. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterleri ile ilgili tasarlanmış olan çocuk yatak odası takımlarını veya yatak örtülerini tercih edebilirsiniz.

Cocuk Odasi Dekorasyon fikirleri

Renk seçimlerinde de çocuğunuzun sevdiği renkleri tercih etmeniz onun odasını çok daha fazla sevmesine sebep olacaktır. Eğer çocuğunuzun oda boyutları çok küçük ise sürgü kapaklı gardıropları tercih etmek çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Çocuğunuz için tercih edeceğiniz yatak odası takımının sağlamlığına da son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer ranzalı sistem düşünüyor iseniz ranza boyutlarında alttaki yatağın çok alçak olmamasına üstteki yatağın çok yüksekte olmamasına dikkat etmelisiniz.

Çocuk Odasında Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Çocuk Odaları Nasıl Dekore Edilmeli sorusunun cevabı yanı sıra çocuğunuz için seçeceğiniz odanın özellikleri de son derece önemlidir. Çocuğunuzun odasında en az bir adet pencere olmalıdır. Odanın büyüklüğü en az 13-14 metrekare olmalıdır. Pencere olması son derece önemlidir. Çünkü çocukların güneşe ihtiyacı vardır ve güneş görmeyen bir oda çocuğunuz için son derece sağlıksız olacaktır. alacağınız tekstil ürünlerinin hijyen ve sağlık açısından bir zarara yol açmayacağından emin olmalısınız.

Cocuk Odasi Nasil Dekore Edilmeli

Çocuğunuzun yatağı cereyan olmayacak şekilde konumlandırılmalıdır. Oda için iyi bir aydınlatma sistemi olmalıdır. Burada dikkat edilecek unsurlar aydınlatma sistemindeki mevcut olan elektrik sisteminin çocuğunuzun ulaşamayacağı bir yükseklikte bulunması ve aydınlatma sisteminin yakınında bulunan diğer eşyaların yanmayan malzemeler olmasına son derece dikkat etmelisiniz. Askı ve rafları çocuğunuzun ulaşabileceği yüksekliklere monte etmelisiniz. Bu durumda çocuğunuzun odasını iyi bir şekilde organize edebilmesi ve odasını toplaması için teşvik etmiş olabilirsiniz. 

Çocuk Odaları Nasıl Dekore Edilmeli sorusunun başka bir cevabı olarak şunları söyleyebiliriz; Çocuğunuz için hazırlayacağınız oda çocuğu hayal kurmaya, çalışmaya, oyun oynamaya teşvik etmelidir. Çocuk odalarında neşeli tasarımlar yapabilirsiniz. Çocuğunuzun favori renkleri ve ilgi alanlarından esinlenerek çok seveceği bir tasarım yaparak çocuğunuzun odasını içinde yaşamaktan zevk alacağı bir hale getirebilirsiniz. Çocuğunuz odasının kendisi için özel olarak yapıldığını anladığında kendisini çok daha güvenli ve mutlu hissedecektir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git