Cilt Güzelleştirme Yolları

Cilt Güzelleştirme Yolları
20 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 36 kez okundu.

Cilt, insanların doğuştan sahip olduğu giysidir. Ancak bakımı yapılmazsa eskir ve yıpranır. Cilt bakımı ya da cilt güzelleştirme yolları sayesinde bu sorunlar ortadan kalkar.

Cilt bakımında yapılmaması gereken bazı kurallar vardır. Örneğin; eğer tıraş yapılacaksa tıraş kremi kullanılmalıdır. Sabun ya da şampuan gibi ürünlerle tıraş yapılmamalıdır. Tıraş bıçağı cilde zaten zarar verir bu yüzden en uygun kayganlaştırıcı tıraş kremleridir.

cildi guzellestirme yollari

Sigara içmeseniz bile sigara içenlerin yanında bulunmakta yine cilde zararlıdır. Vücudunuzdaki sivilcelere dokunmayın, sivilceden kurtulmuş olsanız bile eğer müdahale ederseniz orada iz kalabilir ve bu izden kurtulmak oldukça zordur. Özellikle kadınlar makyaj ürünlerini nadiren temizlerler bu da yine cilde zarar veren bir olgudur ve kesinlikle yapılmaması gerekir.

Cildinizi değiştiremediğiniz elbise gibi düşünün ancak üzerinizde bakım ve temizlik yapabilirsiniz. Bu da dikkatli olunması gereken bir durumdur.

Cildimizi Güzelleştirmek için neler yapmalıyız?

Peki, cildi güzelleştirmek için yapılmaması gereken birkaç konu buydu. Daha güzel bir cilt için neler yapılabilir. Cildinizin parlak olmasını istiyorsanız içtiğiniz kahvenin telvesi ile zeytinyağını karıştırıp macun haline getirin. Yüzünüze nazik bir masajla maske yapın. Biraz bekledikten yani 30 saniye sonra yıkayın. Kahve anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Zeytinyağı ise cildinizi parlak ve yumuşak tutmak üzere bir nemlendirici görevi görür. Makyaj temizliği yaparken, cildi tahriş eden pahalı makyaj temizleyicileri yerine bebek şampuanı kullanın. Bir pamuğa şampuan dökün ve makyajınızı çıkarın. Daha yumuşak dudaklar için avucunuzda bir damla bal ve bir tutam toz şekerini karıştırın. Dudaklarınıza sürerek 10 saniye bekletin. Nemli havluyla silin.

cilt guzellestirme evde

Diri bir cilt için tükettiğimiz besinlerin çok önemli olduğunu unutmayın. Özellikle Biotin adı verilen B vitamini çok önemli. Biotin yumurta, fındık ve fıstıkta bulunuyor. Sabahları kahvaltıda mutlaka yumurta yiyin. Yumurta sarısı içinde bulunan yağ, cildin dış kısmını koruyor ve cildin suyunu içinde tutuyor. Domatesin içinde deriyi güneşe karşı koruyan çok önemli bir madde olan likopen bulunuyor. A, C ve E vitaminlerinden zengin gıdalar tüketmek sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak açısından önemlidir. Avokado, işlenmemiş kuru yemişler, somon, keten tohumu gibi besinlerdeki sağlıklı yağlar ve cilt hücrelerinin yenilenmesi için gerekli olan magnezyumu sağlar.

Cilt güzelleştirme yolları özellikle bayanların tercihidir. Cildiniz için her gün 2,5 litre su için. Alkol ve kafeinden uzak durun. Cilt bakımının her gün yapılması gerekir. Unutmayın sizin en değerli giysiniz cildiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git