Cilt Beyazlatma yöntemleri

Cilt Beyazlatma yöntemleri
12 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

Beyaz ten kaygısı bayanların çoğunda olup, estetik bir kaygı olarak günümüzde nitelendirilmektedir. Sahip olunan beyaz ten toplumda ayrıcalık olarak kabul edilip, bayanların olma yolunda farklı yöntemlerin denenmesine neden olmaktadır. Günümüzde birçok cilt beyazlatma yöntemlerinde sunan ürünler olmasına karşın, popüler olarak kimyasaldan uzak cilt beyazlama yöntemleri de denenmektedir. Bu noktada bilinmesi gerçek ise, ana cilt renginden fazla uzaklaşılamayacağı olup, ton olarak farklılıkların yaşanmasıdır. Aslında sahip olan cilt unsunu renksiz olup, vücuttaki melanin miktarına bağlı olarak açıklıktan koyuluğa doğru bir renk skalası oluşturmaktadır.

Cilt beyazlatma yöntemleri arasında en çok değerlendirilen ve etkisi görülen portakal kullanımı bir hafta süreyle cilde uygulandığı takdirde gözle görülür bir ton farklılığını sağlamaktadır. Bunu uygulamak için öncelikle portakalın kurutulmuş olması gerekmektedir. Toz haline getirilen portakal üzerine bir miktar süt dökülerek hamur halinin alması sağlanılıp, cilde sürülmektedir. Her maskede kullanımda olan limon beyazlatma maskelerinde de yer almaktadır. Cilde sürülen limon ovalanarak yerilme sonrasında yıkanmayarak gece süresinde bekletilme sonucunda ılık su ile durulandığında cilt rengi işlemin tekrarlanması kaydıyla açıklık kazanmaktadır. Cilt rengini açma konusunda en önemli nokta, var olan ölü derinin ortandan kaldırılması olduğu için düzenli olarak uygulanan peeling etkisini kısa sürede cilt üzerinde göstermektedir.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri ile istenilen ten rengine kavuşabilirsiniz

Cilt temizleme öğeleri arasında tercih edilen salatalık özü aynı ölçüde bal karışımı ile cilde sürülüp 15 dakika sonra yıkanması işlemiyle temizliği ve rengi etkilemektedir. Vazgeçilemeyen yumurta akı cilt beyazlamada etkili olup cam gibi bir görünümünde elde edilmesini rahatlıkla sağlamaktadır. Kullanılan pirinç unu beyaz nişastası kalacak şekilde ıslatılıp kullanıldığında beyazlama etkisini sunduğu gibi, vitamin bakımından cilde zenginlik katan domatesli un maskesi de cilt üzerinde etkili olmaktadır. Pirinç içerisinde yer alan para aminobenzoik asit ile allantoin ve asit maddeleri cildi onararak, cilt lekelerinin ortadan kalkıp sıkılaşma eşliğinde kırışıklıklardan uzak bir beyaz ten elde edilmesini sağlamaktadır.

 

En iyi Cilt Beyazlatma Yöntemi

Seçilen yöntemlerin düzenli bir periyotta bir hafta boyunca tekrarlanması gerekmektedir. Yapılan buhar banyoları ölü cildi yenilemede baskın bir şekilde etkili olduğu için değişim isteyen cilt renklerinde de denenmesi gerekmektedir. Buhar banyoları dışında süt banyoları içerisinde yer alan laktik asit sayesinde beyazlaşma etkisini rahatlıkla vücuda sunan seçenekler arasında yer almaktadır.

Cildi beyazlatma yöntemleri değerlendirilerek ten uyumunun saç ve makyaj uyum kolaylığının da elde edilmesini sağlayabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git