Beyaz Gelinlik Ne Zaman Moda Oldu?

19.12.2022
30
Beyaz Gelinlik Ne Zaman Moda Oldu?

Gelinlik modelleri oldukça fazla çeşitte hazırlanmaktadır. Bu ürünler kişilerin içerisinde kendisini iyi hissedebilecekleri ürünler olarak bilinmektedir. En özel gününde kendisini şık hissetmek isteyen kişiler için gelinlik modası yenilikleri de her sezon değişmektedir. Beyaz gelinlik modası çok eski çağdan ve 1900’lü yılların başından günümüze kadar uzanan moda parçalarından biridir. Bu sezon gelinlik model seçimlerinde öne çıkan parçalar arasında;

  • A kesim gelinlikler
  • Balık form gelinlikler
  • Çan etek tarzı ile hazırlanan gelinlikler
  • Düz kesim gelinlikler
  • Volan etek gelinlikler, kendisini göstermektedir.

Yeni Sezon İçerisinde Volan Etek Gelinlik Modası

Yeni sezon içerisinde beyaz gelinlik modelleri parlak kumaş, mat kumaş ve taşlı tül kumaş detayları ile hazırlanmaktadır. Her biri özel tasarım ürünü şeklinde hazırlanan gelinlik çeşitlerinde fiziğe uygun bir gelinlik alışverişi yapılması önemlidir.

beyaz gelinlik modası

Volan etek tarzı ile hazırlanan gelinlik modelleri kişilerin kendilerini prenses gibi hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Üstelik bu modellerin volan etek kısımlarında yer alan ince taş parçaları da gelinliğin ışıl ışıl parlamasına yardımcı olmaktadır. Uzun kol şeklinde hazırlanan bu modeller 2023 gelinlik modasını yansıtıyor.

Şık Kumaş ve Tül Kullanımı İle Tasarlanan A Kesim Gelinlikler

Şık kumaştan tasarlanan gelinlik modellerinde tül kullanımı da yaygındır. Özellikle pek çok kişinin tercih ettiği gelinlik modellerinden biri A kesim gelinliklerdir. Bu ürünler fiziği ince ve uzun göstermeye yardımcı olan ürünler olarak tasarlanmaktadır.

Tül kumaşın yaka kısmından başlayarak tüm kolları ve etek kısmını sarması da modelin duruşunu etkilemektedir. Son sezon ürünlerin sevilen gelinlik modellerinden biri olan tül kumaş detaylı A kesim gelinlikleri ilkbahar ve sonbahar aylarında en çok tercih edilen gelinlik çeşitlerindendir.

Modern ve Asil Duruşu İle Ön Plana Çıkan Balık Form Gelinlik Modelleri

Modern ve asil bir görünüm sunan balık form gelinliklerde dantel kullanımı geçmişten günümüze kadar yaygındır. Tüm bu gelinlikler son sezonu yansıtan bel oyuntusu içermektedir. Üstelik beli ve karın kısmını ince zarif göstermeye yardımcı olan bu tasarım kişilerin asil bir poz vermelerini sağlamaktadır. Derin V yaka ya da yuvarlak yaka tasarımları da mevcuttur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.