Ahşap Yemek Odası Dekorasyonu

Ahşap Yemek Odası Dekorasyonu
30 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 67 kez okundu.

Yaşadığımız alanın kendi zevklerimizde döşeyip ferah bir kullanım sağlamakla birlikte kullanım açısından da kolaylık sağlamasına ve aynı zamanda gösterişli aksesuar ve mobilya çeşitleriyle düzenlenmesine kısaca ev dekorasyonu diyoruz. Dekor yapmak artık çok zor değil. İstediğimiz zaman dekoru kendimiz yapabiliriz, bunun için yapacağımız tek şey bilgi ve zevklerimizdir. Bu zevklerimizi ister ahşap yemek odası dekorasyonu için isterseniz evinizdeki herhangi bir bölüm için bile yapabilirsiniz. Yeteri kadar bilginiz olmadığını düşünüyor iseniz; gazete, dergi veya internetten yararlanabilirsiniz.

Günümüzde artık klasik dekor yerine modern dekor tercih edilmektedir. Nedeni ise; modern dekor kullanımı daha kolay olmakla birlikte görselliği ile göz alıcı görünmektedir. Ev hanımlarının evlerinde en çok özen gösterdiği alanlardan biri yemek odalarıdır. Son zamanlarda ahşap mobilyaya daha fazla rağbet gösterilmektedir. Dolayısı ile ev hanımları yemek odalarında ahşap yemek odası dekorasyonu yapmaktadır. Dolayısı ile gösterişli ve kullanım açısından kolaylık sağlaması adına iyi bir araştırma neticesinde bilgi ve öneriler edinmek gerekmektedir.

Ahşap Yemek Odası Dekorasyonu Hakkında Bilgiler;

Son zamanlarda eski tarihlere dönüş, ev ortamına da yansımaktadır. Ev dekoruna ilgi duyanlar özellikle bayanlar ev dekoru üzerine oldukça fazla ilgi duymaktadırlar. Ev dekoru yapmak isteyen bayanlar eski tarihlerden ilham alarak ahşap mobilya ve aksesuarlara yönelme yapmaktadırlar. Misafirlerini yemek odasında ağırlamak ve zamanının büyük bir kısmını bu alanda geçirdiklerinden ötürü mobilya ve aksesuarların kullanım kolaylığı ve konforlu bir alan yaratmak adına ahşap yemek odası dekorasyonu yapmaktadırlar.

Ahşap mobilya insan sağlığını ileri derecede olumlu etkilemektedir. Eski mobilyalarına birkaç teknik uygulayarak ahşap eskitme görünümü de verebilmektedirler. Bu teknikleri sıralayacak olursak;

Ahşap Yemek Odası Dekorasyonu Teknikleri

  • Mum ile ahşap eskitme tekniği: mobilyaların üzerindeki çatlaklıkları mum ile fırçalayarak tekrar boya ile boyayabilirsiniz.
  • Boya ile ahşap eskitme tekniği: öncelik ile mobilya tamamen en ince ayrıntısına kadar zımparalanmalıdır. Ardından astar boya ile boyanıp tekrar zımparalanmalıdır ve sonrasında ise; boya ile boyanıp kuruması beklenmelidir. Ardından akrilik boyayı bir kap içerisine dökün ve fırçayı suya batırıp, fazla olan suyu akıtıp akrilik boyanın içerisine bandırıp mobilya üzerine farklı desen çalışmaları yapılabilir.
  • Alkollü eskitme tekniği: mobilya zımparalanıp astar ve boyası sürülür ardından bir bez yardım ile alkole batırıl ve ardından boyanan mobilyanın farklı bölgelerine sürülerek silme işlemi yapılır.

Bu incelediğimiz farklı üç çeşidi ile yemek takımlarınızı ahşap üzerine eskitme çalışmalarınızı kendiniz çok uygun bütçe ile yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Ahşap yemek odası dekorasyonu ile yenilediğiniz yaşam alanınızın küçük bir dokunuş ile farklı alanlar yaratabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git